European Souvenirs İstanbul Atölyesi European Souvenirs Istanbul WorkshopDoc Next Network'ün uluslararası remix projesi European Souvenirs kapsamındaki ikinci sanatçı buluşması, 21 – 26 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da Simotas Binası'nda gerçekleştirildi. MODE İstanbul'un yürütücülerinden biri olduğu projenin İstanbul ayağına audio-visual sanatçı Grey Filastine konuk oldu.


European Souvernirs’in İstanbul buluşmasından önce, Nisan 2012’de İspanya’nın Sevilla kentinde ilk çalışmalarına başlayan Avrupalı beş genç sanatçı Karol RakowskiBarış GürselFarah RahmanMalaventura ve Noriko Okaku, İstanbul’da dopdolu bir hafta geçirdi. SALT Gallery İstanbul arşivlerinden yararlanan sanatçılar, konuk sanatçı Grey Filastine ile birlikte 5 günlük bir atölye gerçekleştirdi. Grey Filastine ile European Souvenirs projesi hakkında fikir paylaşımlarında bulunan sanatçılar, jam session’larda audio ve video materyallerin nasıl bir arada kullanılacağı üzerine çalıştı; European Souvenirs teaser’ında kullanılacak materyalleri ana hatlarıyla belirledi. Ayrıca sanatçılar, İstanbul’daki tarihi Kapalıçarşı’yı ziyaret etti ve burada European Souvenirs projesinde kullanmak üzere İstanbul’a dair çeşitli sesler kaydetti. Polonya’daki bir sonraki buluşmaya kadar neler yapacağı üzerine bir yol haritası çıkarılarak önemli adımların atıldığı European Souvenirs’in İstanbul ayağı, İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde, Grey Filastine’in ilham verici canlı performansıyla son buldu.European Souvenirs sanatçıları, Ekim 2012’de Imagining Europe kapsamında Amsterdam'daki De Balie kültür merkezinde sergileyecekleri canlı-sinema performansından önce, Varşova ve Amsterdam’da bir araya gelerek çalışmalarına son halini verdiler. Amsterdam sonrasında tura devam edecekler.

Doc Next Network‘ün uluslararası remix projesi European Souvenirs kapsamındaki ikinci sanatçı buluşması, 21 – 26 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da Simotas Binası‘nda gerçekleştirildi. MODE İstanbul’un yürütücülerinden biri olduğu projenin İstanbul ayağına audio-visual sanatçı Grey Filastine konuk oldu.

European Souvernirs’in İstanbul buluşmasından önce, Nisan 2012’de İspanya’nın Sevilla kentinde ilk çalışmalarına başlayan Avrupalı beş genç sanatçı Karol RakowskiBarış GürselFarah RahmanMalaventura ve Noriko Okaku, İstanbul’da dopdolu bir hafta geçirdi. SALT Gallery İstanbul arşivlerinden yararlanan sanatçılar, konuk sanatçı Grey Filastine ile birlikte 5 günlük bir atölye gerçekleştirdi. Grey Filastine ile European Souvenirs projesi hakkında fikir paylaşımlarında bulunan sanatçılar, jam session’larda audio ve video materyallerin nasıl bir arada kullanılacağı üzerine çalıştı; European Souvenirs teaser’ında kullanılacak materyalleri ana hatlarıyla belirledi. Ayrıca sanatçılar, İstanbul’daki tarihi Kapalıçarşı’yı ziyaret etti ve burada European Souvenirs projesinde kullanmak üzere İstanbul’a dair çeşitli sesler kaydetti. Polonya’daki bir sonraki buluşmaya kadar neler yapacağı üzerine bir yol haritası çıkarılarak önemli adımların atıldığı European Souvenirs’in İstanbul ayağı, İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde, Grey Filastine’in ilham verici canlı performansıyla son buldu.


European Souvenirs sanatçıları, Ekim 2012’de Imagining Europe kapsamında Amsterdam’daki De Balie kültür merkezinde sergileyecekleri canlı-sinema performansından önce, Varşova ve Amsterdam’da bir araya gelerek çalışmalarına son halini verdiler. Amsterdam sonrasında tura devam edecekler.